#7 "Hobbit, czyli tam i z powrotem" J.R.R. Tolkien

Autor: J.R.R. Tolkien
Tytuł oryginału: The Hobbit or There and Back Again
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2011 (data przybliżona)
Liczba stron: 351
Nasza ocena:
+4

Klasyka gatunku i wstęp do "Władcy Pierścieni".
"Hobbit" to jedno z największych i najpopularniejszych dzieł Tolkiena. To opowieść o niebezpiecznej wyprawie podjętej przez krasnoludy, które wyruszają wykraść strzeżone przez smoka złoto. Ich nieoczekiwanym partnerem jest hobbit Bilbo Baggins. Bilbo bardzo sobie ceni dobre jedzenie, spokój i wygodę, lecz jego udziałem staje się wielka przygoda.
"Hobbit" to książka , której nie da się przeczytać w jedną godzinę, wieczór czy dzień. Jest to lektura, którą czyta się tygodniami. Nie da się przebrnąć przez więcej niż jeden rozdział dziennie, bo zdecydowanie nie jest to lekki utwór, ale kto powiedział, że piękne ma być przyjemne? Tolkien wprowadza czytelnika w piękny świat. Otwiera wrota do świata magicznego. I nie chodzi tu o zwykłe czary. Cudowność odkrywa się dosłownie na każdej stronie tej książki. Miejsca, postacie, wydarzenia, język, jakim narrator opowiada historię Bilbo Bagginsa... 
Obie uważamy, że ten niesamowity utwór każdy powinien przeczytać choć raz w swoim życiu. Każdy powinien pozwolić  ponieść się w świat fantastyki i pozwolić, by zawładnęła nim magia krainy cudowności.

Komentarze

 1. Jest to pierwsza ksiazka jaka przyczytalem i to dzieki waszej recenzji, dziekowa xD

  OdpowiedzUsuń
 2. Zarówno przed Hobbitem jak i Władcą pierścieni długo broniłam się rękami i nogami :D Mnóstwo czasu minęło od wydania tych książek zanim po nie sięgnęłam, bo za nic się nie mogłam przekonać, ale w końcu mi się udało i wcale nie żałuję ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nadal bronię się przed "Władcą Pierścieni" i nie wiem, czy cokolwiek jest wstanie mnie zmusić do jej przeczytania. :c
   ~Księżycowa Pani

   Usuń

Prześlij komentarz

Już samo wyświetlenie przez Ciebie tego posta jest dla nas ogromną nagrodą. Komentarz jest jak prezent pod choinką. Każdy jest przez nas czytany i doceniany. Dziękujemy!

Popularne posty z tego bloga

Orange is the New Black - sezon 5 (uwaga! spoilery)

"Będzie bolało. Sekretny dziennik młodego lekarza" Adam Kay

"Poradnik pozytywnego myślenia" Matthew Quick