#9 "Noce w Rodanthe" Nicholas Sparks

Autor: Nicholas Sparks
Tytuł oryginału:
Nights in Rodanthe

Wydawnictwo:
Albatros
Data wydania:
10 września 2007
Liczba Stron:
208
Moja ocena:
5


Rodanthe - Nadmorskie miasteczko na południowym krańcu Karoliny Północnej. Miejsce pełne tajemnic, wspomnień, a nade wszystko miłości... Trzy lata po rozwodzie z mężem, który porzuciwszy ją dla innej kobiety, na prośbę swojej przyjaciółki Adrienne Willis przyjeżdża tu na tydzień, by zająć się Gospodą. Kilkudniowa znajomość z nowo przybyłym gościem, chirurgiem Paulem Flannerem, przewraca jej świat do góry nogami. Paul i Adrienne postanawiają wspólnie spędzić resztę życia, ale los chce inaczej. Wspomnienie tej miłości towarzyszy jej przez lata.

źródło: www.lubimyczytac.pl

 Moja kolejna, piękna przygoda z twórczością Nicholasa Sparksa.
"Noce w Rodanthe" to piękna powieść o miłości... brzmi banalnie? I to jak! Tyle, że bohaterami nie jest para "zakochańców", chłopak i dziewczyna w wieku 15 lat, lecz dojrzała kobieta i dojrzały mężczyzna. Możemy przeczytać tu o trudnej i długiej drodze do osiągnięcia spełnienia. Utwór ukazuje, że pierwszy wybór nie zawsze jest najlepszy, a na prawdziwą miłość czasem trzeba czekać przez całe życie. W niektórych momentach trochę przerysowana, lecz mimo wszystko bardzo wiarygodna. Balansowanie pomiędzy teraźniejszością a przeszłością buduje dodatkowe napięcie, co chwali się każdej dobrej książce.
Piękna opowieść o miłości spełnionej, dojrzałej, wyczekanej przez lata, dramatycznej i porywającej. 
~Gaviota 

Komentarze

  1. Ze Sparksem mam taki problem, że boję się, że w każdej książce kogoś uśmierci, bo w każdej, którą do tej pory przeczytałam właśnie tak było i kiedy mam przeczytać jakąś książkę Sparksa to długo się zastanawiam czy to w ogóle zrobić, bo trochę nudzi mnie ten wątek uśmiercania bohaterów :(

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Już samo wyświetlenie przez Ciebie tego posta jest dla nas ogromną nagrodą. Komentarz jest jak prezent pod choinką. Każdy jest przez nas czytany i doceniany. Dziękujemy!

Popularne posty z tego bloga

Orange is the New Black - sezon 5 (uwaga! spoilery)

"Będzie bolało. Sekretny dziennik młodego lekarza" Adam Kay

"Poradnik pozytywnego myślenia" Matthew Quick