#11 "Strzały w Stonygates" Agatha Christie

Autor: Agatha Christie
Tytuł oryginału: They Do It With Mirrors
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Data wydania: 2009
Liczba stron: 208
Nasza ocena: +4/6

Spełniając obietnicę, jaką złożyła przyjaciółce z ławy szkolnej, Panna Marple przyjeżdża odwiedzić ją w wiejskiej posiadłości. Wieczorem, gdy rodzina siedzi w salonie, nieoczekiwanie pada strzał. Każdy z siedmiorga domowników miał motyw, by zabić. Sprawę utrudnia fakt, że do rezydencji przylega dom poprawczy, w którym mieszka dwustu młodocianych przestępców. 

źródło:  www.lubimyczytac.plNa początku nie byłam przekonana, ale to chyba właśnie jest urok Agathy Christie, który spokojnie można podsumować przysłowiem: "Im dalej w las, tym ciemniej". Tak, tak właśnie było, bo im bardziej starałam się wejść w umysł pisarki i wcześniej odkryć zakończenie, tym większą zagadką stawała się dla mnie jej książka.
W utworze znalazłam wszystko, co znaleźć powinnam: intrygę i humor, charaktery dobre, złe oraz te, których nie można było do końca zidentyfikować, wątek miłosny, pieniądze, władzę, ale także oddanie rodzinie czy naiwność. Agatha Christie zaskakuje słowem i sytuacjami, które tworzy a nimi wręcz mąci czytelnikowi w głowie. Przyznaję, że pod koniec czytania nie miałam pojęcia co jest dobre, a co złe; kto jest sprawcą, a kto ofiarą. Znalazłam w książce przede wszystkim zagadkę, która utrzymywała napięcie w całym utworze.
Polecam - naprawdę dobry kryminał!

____________________________________

Musze to dodać! Nie podoba mi się to i nikt nie jest w stanie wpłynąć na moje zdanie - nie podoba mi się tłumaczenie tytułu z angielskiego " They Do It With Mirrors" na polskie "Strzały w Stonygates". Po prostu mi się nie podoba..

Komentarze

  1. Wstyd się przyznać, ale nie przeczytałam ani jednej książki Christie, ale mam w planach... Kiedyś :D

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Już samo wyświetlenie przez Ciebie tego posta jest dla nas ogromną nagrodą. Komentarz jest jak prezent pod choinką. Każdy jest przez nas czytany i doceniany. Dziękujemy!

Popularne posty z tego bloga

"Zaklinacz ognia"- Cinda Williams Chima, przedpremierowo

Ognisty unboxing, czyli co kryje się w nowym boxie od Moondrive.

"W otchłani" Beth Revis