#5 "Dom tajemnic"


Autor: Ned Vizzini, Chris Columbus
Tytuł oryginału: House of Secrets
 Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 06.11.2013
Liczba stron: 506 
Nasza ocena: -4/6
Eleanor, Kordelia i Brendan razem z rodzicami przeprowadzają się do wielkiego domu, który należał kiedyś do tajemniczego pisarza, Denvera Kristoffa. Po niezapowiedzianej wizycie jego córki, niepokojącej staruszki, rodzeństwo trafia do groźnego świata, w którym czyhają na nich olbrzymy, piraci, Wichrowa Wiedźma i Król Burz. Jaką tajemnicę kryje historia ich własnej rodziny? Czy rodzeństwu uda się w końcu odnaleźć drogę do domu?

Początek nowej przygodowej serii!   


Pierwsze co mi się nasunęło, gdy zobaczyłam tę książkę: "Boże, jaka piękna okładka!". Tak wiem, to płytkie. Ale właśnie przez tę okładkę spodziewałam się nie wiadomo czego. A niepotrzebnie, bo tylko zrobiłam sobie za duże nadzieje.
Język jest ładny i prosty, dzięki dialogom szybko się czyta. Historia bardzo przypadła mi do gustu i sądzę, że Gaviocie też. Zwroty akcji, niebanalne charaktery i nieprzewidywalne losy bohaterów sprawiają, że niemożna oderwać się od czytania. Sama lektura wzbudziła w nas emocje, choć ja przeżywałam wszystko jakby przez szkło.
Podsumowując, książka jest dobra, ale nie wyśmienita. Fajnie się czytało, ale tak trochę nijako. Mimo to, czekamy na dalsze przygody Walkerów. :D
~Księżycowa Pani

Komentarze

  1. Widziałam ją w Intermarche i faktycznie przykuwająca uwagę okładka ;) Aczkolwiek jakoś mnie nie ciągnie do tej książki ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie musisz się śpieszyć z jej lekturą ;)
    ~Gaviora

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Już samo wyświetlenie przez Ciebie tego posta jest dla nas ogromną nagrodą. Komentarz jest jak prezent pod choinką. Każdy jest przez nas czytany i doceniany. Dziękujemy!

Popularne posty z tego bloga

Orange is the New Black - sezon 5 (uwaga! spoilery)

"Będzie bolało. Sekretny dziennik młodego lekarza" Adam Kay

"Poradnik pozytywnego myślenia" Matthew Quick